BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

…Mano lietuvių kalbos mokytoja aiškindavo, jog gerai sukurtuose tekstuose yra mažai žodžių, bet daug minties. Panašiais žodžiais galėčiau apibūdinti vieną vakar skaitytą įrašą, davusį man daug peno apmąstymams.

Visų pirma, pagalvojau, kad kiekvienam žmogui daugiau aš mažiau yra tekę susidurti su idėjų vogimu. Turbūt pamenat, kaip, mokytojai uždavus nupiešti savo svajonių namą, sunku būdavo nežvilgčioti į suolo kaimyno darbą ir nemėginti kai kurių jo minčių nejučia perkelti ant savo popieriaus lapo.

Taip pat tikiu, jog pamenate, kaip bendraklasis, mokytojai liepus rašyti rašinį klasėje, maldaute maldaudavo jus leisti jam “užmesti akį” jūsų sąsiuvinin, tikintis ten rasti kažką “užkabinančio”, padėsiančio pradėti dėstyti savo mintis”. Kaip tokiu atveju jausdavotės? Įsižeidęs, nes jūs - vienintelė ir nepakartojama asmenybė, kurios minčių nevalia kopijuoti? Pasipūtęs, nes apvogtasis yra viršesnis už niekingą idėjų vagį? Pamalonintas, kad kažkas kopijuoja tavo mintis, taip įrodydamas, jog jos yra vertos dėmesio?..

Kad ir kaip ten bebūtų, svarbu atsiminti manau, jog viskas turi turėti saiką: tiek noras semtis įkvėpimo iš svetimų idėjų, tiek džiaugsmas, jog tavo idėjos kažką įkvepia.

(Vienas akivaizdus mano rastas pavyzdys, kaip kažkas semiasi idėjų iš kažko).

-Juste, rašydama nenaudok visažinio metodo,- taip turbūt pasakytų mano buvusi mokytoja, perskaičiusi šį įrašą. Ką gi, aš stengiuosi, nors ne visada pavyksta…

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai įrašui “Mažai žodžių, daug minties ir dar daugiau peno apmąstymams”
 1. Man labai artima tavo kūrinio antraštė. Šiaip ar taip, mėgstu poeziją, o ją panašiai ir galima apibūdinti. Išties, dar užvakar įsigijau Drilingos poetines maksimas - kiekviena vos iš keleto eilučių, bet “kabina” širdį. O dėl įrašo - ne be reikalo žmonės yra kilę iš beždžionių. Didžiosios daugumos žmonių susidarytas pasaulėvaizdis yra rinkinys kitų žmonių pasaulėvaizdžių. :)

 2. Pavadindama mano įrašą KŪRINIU, šiek tiek mane prajuokinai. Tai tik mažas nekaltas tekstukas. Na taip, mano kurtas tekstukas. Tačiau aš pati jo nedrįsčiau vadinti KŪRINIU, greičiau jau kūrinuku.
  Puiku, kad mėgsti poeziją. Kiekvienas turime teisę pasirinkti, kur ieškoti peno apmąstymams. Pavyzdžiui aš mieliau renkuosi romanus arba noveles. Tiesa, jiems apibūdinti nelabai tinka posakis “mažai žodžių, daug minties”, tačiau peno apmąstymams juose netrūksta.
  P.S. Manau, kad paskutinis tavo komentaro sakinys (tavo ar ne tavo mintis - nelabai svarbu) turi gilią prasmę.

 3. Dėl “kūrinio” , tai net neatkreipiau dėmesio. Nors.. pati pasakei, kad tai tavo kurtas tekstukas, o ta mažybinė forma.. buvus nebuvus.
  Apskritai, šaunus blogas. Bent jau man labai smagu kartas nuo karto pasiskaitinėti ką nors be braižo.

 4. mu aš ir sakau, į ką man ta naujoji david guetta’os daina panaši :))
  Beje, smagu, kad mano pamąstmai prasiplėčia ir nenutrūksta tiesiog puslapy nr. 626.. :)

 5. Ieva, aš kartais mėgstu kreipti dėmesį ne visai ten, kur reiktų. Dėl to ne kartą esu apšaukta įkyria.
  Beje, pirmą kartą girdžiu, kad mano blog’ą kas nors girtų. Labai ačiū už gerus žodžius. O tai, kad mano blog’as “be braižo”, man pačiai iki skausmo žinoma. Kartais taip ir norisi sugalvoti kokią temą jam (mada, fotografavimas, muzika, politika ar bala žino kas). Tačiau suvokiu, jog tai ne man.

  Monika, o aš ilgai galvojau, ką man Coldplay kūrinys primena. :)
  P.S. Man taip pat smagu, kad tau smagu. Įdomūs tavo pamąstymai skatina mane mąstyti.

 6. Zarra, (čia dabar jau visai rimtai), tavo blogas turi braižą :) Jis - apie Tave. Nesamonė rašyti apie tai, ko (galbūt) norėtų skaitytojai (čia a la žurnalistinė funkcija, bet ir tai iškrypusi). Visada skelbk tik tuos dalykus, kuriais tiki, kuriuos išgyveni, patiri, sužinai sukuri. Būk savimi. :)
  p.s.: todėl ir užsuku į Tavo blogą. Man patinka jame jausti gyvybę. Formalumais šaldauosi bet kuriame kitame, eiliniame tinklapyje.

 7. Oho. Oho. Oho. Pirmą kartą skaitau panašų komentarą. Turiu pripažinti, jog parašei tiesą. Gal iš tiesų jau geriau mėtytis vėtytis ir tarsi neturėti savo rašymo stiliaus ar vientiso blog’o, tačiau rašyti apie tai, kas man pačiai, o ne kitiems rūpi… ….Toliau mano mintys nutrūksta, nes džiaugiuosi ir neatsidžiaugiu paskutine tavo komentaro eilute.

  P.S. Turiu pastebėti, jog šiandien man be galo sekasi. Sulaukiau ne vieno šilto komentaro. Ačiū už tai. Galiu pridurti tik tai, jog šilti žodžiai daro stebuklus.

 8. Tikrai taip, geri zodziai daro stebuklus. Tavo geru zodziu ikvepta pagaliau rimciau prisedau prie savo e.parduotuves ;)

 9. Labai malonu girdėti tokius žodžius. Sėkmės tau. :)

 10. Piktaskiskis rašė:

  Kažkas rašė “ką man Coldplay kūrinys primena” o aš galvoju “ką man ta “when love takes over” primena?” :DD
  Nors šiaip iškart ėmiau piktintis, kad jie nuvogė Coldplay dainą..

 11. Manau, ne vienas Coldplay mėgėjas galėtų tą patį pasakyti (aš apie piktinimąsi).

  O kas vagiliavimo nepastebėjo, tam ir “When Love Takes Over” originaliai skamba. :)

 12. Appear forward to studying more from you within the future.

Komentuokite