BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Šiandien per lietuvių kalbos pamoką sužinojau, kad žodį DIEVAS, remiantis naujausiomis rašybos taisyklėmis, reikia pradėti rašyti didžiąja raide. Labai nustebau, nes beveik visada tą žodį rašydavau paprastų paprasčiausiai, nelaikydama jį kuo nors didingesniu nei tėvas, motina ar brolis. Mokytoja pasakė, jog net ir būdami ateistais privalome gerbti kitų dievą. Galų gale, kiekvienas turi asmenį, kuriam meldžiasi, kuriam pasiguodžia, kai būna sunku… Tai to asmens vardą ir reikėtų (ne reiktų - tai taip pat kalbos klaida!) pradėti rašyti didžiąja raide. “Puiku”,- pagalvojau aš,-”nuo šiol imsiu rašyti “Mano nuomone” ir “Aš manau“.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai įrašui “Aš manau, kad Dievas, Mano nuomone, yra dievas”
 1. nu čia dabar :)
  mane tai mokė, kad Dievas reikia rašyti didžiąja kai naudoji jį kaip vardą - nes realiai tai krikščionybė tik “pasiskolino” prieš tai buvusios pagoniškosios figūros vardą ir jį, o jeigu rašai kaip apie reiškinį, tai iš mažosios. Iš didžiosios dar galima rašyti jeigu kalbama apie monoteistinės religijos dievą, kaip suprantu.

  Bet visą laiką rašyti iš didžiosios? Čia kokia tai jau žmogaus paranoja kvepia ;) (+1)

 2. nesigilink i taisykles :D kenkia sveikatai :DD

 3. Enorca, kažkas matyt užsimanė naujų taisyklių ir, nesumąstęs, ką daugiau keisti ir ką užkliūti, pasirinko DIEVĄ. (nesinori to žodžio dabar nei a la neteisingai rašyt, nei, nusižengus saviems principams, imti rašyti “teisingai”).

  Soulmate, net ir nesistengiu gilintis. Tegu gilinasi tie, kurie kuria panašias nesąmones.

 4. Pffft. Jami ir rašai “dievybė” ar tai “religingų žmonių įsivaizduojamas draugas” - ir tvarka :D

 5. Geras patarimas, tikrai geras. Kei prireiks, pasinaudosiu juo. :)

Komentuokite